Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-11-22, 4:05 AM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [387]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

W kategorii wpisów: 387
Pokazano wpisów: 341-350
Strony: « 1 2 ... 33 34 35 36 37 38 39 »

Sortowanie według: Daty · Nazwy · Ratingu · Komentarze · Odsłony
13 kwietnia  do  naszej szkoły zawitał cyrk O’Bimbolando. W trakcie przedstawienia dzieci zobaczyły żonglerkę z maczugami, piłkami, kółkami, taniec z wieloma hula-hop, pokaz z egzotycznym wężem, popisy akrobatyczne na szczudłach, gimnastykę akrobatyczną oraz pokaz iluzjonistyczny. Oczywiście nie zabrakło też  zabawnego klauna, który rozśmieszał szkolną widownię. Przedszkolaki i uczniowie byli nie tylko widzami, ale również próbowali swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, a oklaskami okazywali uznanie dla artystów. Przedstawienie było na najwyższym poziomie sztuki cyrkowej.
Moje artykuły | Wyświetleń: 872 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

3 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy VI przystąpili do sprawdzianu po klasie VI. Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Szóstoklasiści rozwiązywali przez 60 minut zadania sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Trzymaliśmy mocno kciuki!!!

Z całego serca życzymy na Święta Wielkanocne

zdrowia, szczęścia i radości.
Niech wam uśmiech w sercach gości,
a zajączek piękny, biały 
niech przyniesie koszyk cały
jajek złotych, kolorowych
i miłości cały worek.

życzy Samorząd  Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach.

Moje artykuły | Wyświetleń: 582 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyło się 3 kwietnia br. uroczyste podsumowanie konkursu na najciekawszą kartkę Wielkanocną. Z naszej szkoły prace nadesłało 12 uczniów. Konkurs podzielony był na cztery kategorie wiekowe: przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV- VI szkoły podstawowej, gimnazja. Dzieci mogły korzystać z dowolnej techniki. Prace zostały starannie wykonane, a nasi uczestnicy  wykazali  się pomysłowością. Prace laureatów konkursu będą wystawiane w GCKSiR w Krośniewicach do połowy kwietnia. W gronie uczniów  klas I – III drugie miejsce zajęła Kasia Nowak, a w kategorii klas IV – VI trzecią  nagrodę wywalczyła  Michalina Abramowicz. Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy konkursowych sukcesów!
Moje artykuły | Wyświetleń: 596 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

Dnia 30. 03 2012 r. uczniowie z różnych klas uczestniczyli  w  wycieczce do  Krytej Miejskiej Pływalni „Wodnik” przy Zespole Szkół  w Ozorkowie. Dzieci do dyspozycji miały zjeżdżalnie, brodzik, jacuzzi i basen. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogły przez półtorej godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.
Moje artykuły | Wyświetleń: 601 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

29 marca 2013 roku o godzinie 9.00 uczniowie klasy III rozpoczęli pisanie Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Do testu, podobnie jak w poprzednich latach, mogą przystąpić wszystkie polskie szkoły, których dyrektorzy w odpowiednim czasie zgłosili chęć uczestnictwa. Tegoroczni uczniowie trzecich klas to już piąty rocznik, który był poddany ocenie. Tegoroczna  edycja sprawdzianu odbyła się jednak według nowej formuły. Test składał się z dwóch części - testu z języka polskiego i testu z matematyki. Na rozwiązanie każdego z nich uczniowie mieli 45 minut. Testy zostały przygotowane w oparciu o nową podstawę programową dla pierwszego etapu edukacyjnego. Badanie wyników pozwoli sprawdzić, jak dzieci czytają, piszą, rozumieją, korzystają z informacji oraz wykorzystują wiedzę w praktyce. W zakresie języka polskiego wynik sprawdzianu pozwoli określić stopień opanowania umiejętności czytania, pisania oraz wiedzy o języku. Test z matematyki z kolei badał umiejętności liczenia i sprawność rachunkową, dokonywania praktycznych obliczeń oraz  rozwiązywania zadań tekstowych.

Moje artykuły | Wyświetleń: 674 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

21 - 22 marca 2013 roku grupa recytatorów  z klas młodszych i starszych ( ogółem 5 osób) uczestniczyła w  XXXIV Edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem". Tytuł konkursu zaczerpnięty jest z wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny i w  pełni oddaje  jego ideę, a także wartości propagowane przez wielkiego przyjaciela i orędownika dzieci - Janusza Korczaka. Umiejętności recytatorskie zaprezentowali nasi uczniowie w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Krośniewicach przed rówieśnikami z innych szkół oraz  jury, które oceniało kulturę mowy, interpretację i dobór repertuaru. W  kategorii młodszej dzieci recytowały dwa wiersze, a w kategorii klas starszych wiersz i fragment prozy. Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka, dlatego nasze  młode  recytatorki  z klasy VI zaprezentowały  wiersze  i fragmenty prozy wspomnianego pisarza. W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej III miejsce zajęła Nadia Dąbrowicz  za recytację wierszy „Z krainy czarów nie wagaruj” Wandy Chotomskiej i tejże autorki „Najlepiej razem”.  W grupie wiekowej  klas IV-VI szkoły podstawowej również III miejsce uzyskała Michalina Abramowicz za „Wiersz o Januszu Korczaku” Anny Kamieńskiej i prozę „Dusza moja ziewa” Janusza Korczaka. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe. Pozostali recytatorzy uzyskali wyróżnienia oraz  pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Udział dzieci w konkursie "Pięknie być człowiekiem" kształtuje osobowość człowieka i uczy poprzez literaturę tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu. Umożliwia również konfrontację umiejętności recytatorskich i upowszechnia kulturę słowa mówionego. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się polszczyzną młodzi ludzie często zapominają o pięknie ojczystego języka. Jeszcze raz dziękujemy naszym młodym recytatorom za udział i piękne zaprezentowanie utworów literackich.

Moje artykuły | Wyświetleń: 2857 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

W jankowickiej  szkole od kilku pokoleń kultywuje się zwyczaje związane z nastaniem wiosny. Nie jest to żaden dzień wagarowicza, ale autentyczne Święto Wiosny, w którym uczestniczą uczniowie i nauczyciele. Święto odbywa się zawsze w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny. Dzieje się tak bez względu na to, czy jest już ciepło, czy jeszcze leży śnieg. Społeczność szkolna świętuje i znakomicie się bawi. Sprzed budynku szkoły  w tym roku nad  staw  położony w  szkolnym parku, wyruszył tradycyjny barwny  korowód dzieci  z  wychowawcami.  Na czele pochodu niesiona była kukła Marzanny. Była to dużych  rozmiarów  postać ze słomy, ozdobiona kolorowymi bibułami. Jak wiadomo Marzanna symbolizuje odchodzącą zimę, która wszystkim wystarczająco dała się we znaki. Nad brzegiem szkolnego stawu Samorząd szkolny zaprezentował się w krótkim przedstawieniu pod tytułem ,,Sąd nad Marzanną”. Decyzją sądu  została ona spalona.  W dalszej części  odbyły się wiosenne konkursy na „Panią Wiosnę” oraz II edycja szkolnego konkursu „Jeden z dziesięciu” wzorowanym  na telewizyjnym teleturnieju. Właściwie uczestniczyło 12 osób z klas starszych, a w postać Tadeusza Sznuka wcielił się wielokrotny uczestnik telewizyjnego teleturnieju p. Bogusław Lewandowski. Uczniowie mieli okazję  popisać się swoją wiedzą ogólną i szkolnymi umiejętnościami z różnych przedmiotów. Szkolny turniej cieszył się bardzo dużym  zainteresowaniem.  Zwyciężyła po zaciętej walce Anna Kacprzak  klasa VI, przed Michaliną Abramowicz klasa VI i Pawłem Wojtczakiem klasa VI. Natomiast zwyciężczynią konkursu na Panią Wiosnę została Magdalena Kołodziejska z klasy O. Drugie miejsce jury przyznało Katarzynie Nowak klasa III, a trzecie Julii Szczodrowskiej klasa I. Pierwsze trzy osoby z każdego konkursu otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Tak spędzony początek wiosny nie tylko dostarczył uczniom wielu wrażeń, ale  miał walory kształcące i wychowawcze.

Moje artykuły | Wyświetleń: 697 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

W dniu 8 marca tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Kobiet”.  Na piątej godzinie lekcyjnej odbyła się akademia przygotowana na cześć naszych pań oraz dziewcząt. Uroczystość przygotowana została przez chłopców i dziewczęta pod kierunkiem p. Bogusława Lewandowskiego w formie kabaretu pod tytułem: „O kobietach z przymrużeniem oka”. Podczas uroczystości dużo humoru dostarczyły dialogi męsko- męskie o płci pięknej prowadzone w scenerii baru piwnego i scenka rodzajowa „Na dobry początek dnia” W zaprezentowanych skeczach ukazano cechy charakteryzujące płeć piękną. Na koniec spotkania chłopcy wręczyli każdej z Pań laurki i śliczne, wykonane z papieru kwiaty. Oprócz tego wszystkim Kobietom złożono życzenia.

Z  okazji Święta Kobiet wszystkim Dziewczynom i Paniom, życzymy wiele  zdrowia, miłości, zadowolenia z siebie, radości życiowej oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Moje artykuły | Wyświetleń: 613 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

Wtorek  w szkole rozpoczął się od wyjazdu do Kutnowskiego Domu Kultury. Obejrzeliśmy interesujące przedstawienie oparte na ciekawej baśniowej fabule w wykonaniu aktorów  łódzkiej sceny muzycznej. Spektakl dostarczył dzieciom  niezapomnianych przeżyć. Bohaterowie przedstawienia to przyjaciele z lasu - zając, niedźwiedzica i lis. Postanowili wybrać się w drogę, w poszukiwaniu „okruszka nieba”, który sprawi, że będą szanowani i lubiani przez wszystkich. Poszukiwania zaprowadziły ich w różne strony kraju. Byli w Tatrach, na Giewoncie, rozmawiali i tańczyli z góralem. Zawitali do Krakowa. Oglądali Wawel i Kościół Mariacki. Spotkali smoka wawelskiego i krakowską kwiaciarkę. Płynęli Wisłą i zawitali do Warszawy, a potem nad polskie morze. Razem z postaciami „wędrowali” też widzowie. Zobaczyli strój góralski, usłyszeli gwarę góralską, przypomnieli sobie wiadomości dotyczące zabytków Krakowa oraz to, że polskie morze to Bałtyk. Po długiej wędrówce mieszkańcy lasu wrócili do domu i tam uświadomili sobie, że „okruszek nieba” to miłość, radość i pogoda ducha, a najważniejsza w życiu człowieka jest przyjaźń, życzliwość  i wrażliwość na drugiego człowieka.  Wyjazd na spektakl muzyczny pozwolił na zrealizowanie założonych przez nauczycieli celów. Dzieci miały możliwość zetknięcia się z operetką, scenicznym utworem muzycznym, który ma charakter rozrywkowy, z partiami śpiewanymi i dialogami. Miały  także możliwość wzbogacenia swojej wiedzy  o różnych regionach Polski oraz przekonały się jakie wartości liczą się w życiu człowieka.
Moje artykuły | Wyświetleń: 622 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

Ogłoszono wyniki otwartego konkursu  w gminie Krośniewice ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Nasza szkoła uzyskała 2 tysiące złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na organizacje m.in.  imprez o charakterze sportowo- rekreacyjnym, wyjazdów na basen  i zawody.
Moje artykuły | Wyświetleń: 626 | Dodał: BeataK | Data: 2013-05-07 | Komentarze (0)

godło
Wyszukiwanie

Copyright MyCorp © 2024
Kreator witryn - uCoz