Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 01.19.2019, 4:53 AM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [363]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Sprawozdanie z pracy dydaktyczno- wychowawczo-opiekuńczej w Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach

Ogółem w szkole w roku szkolnym 2013/2014 uczyło się 51 dzieci. W klasach I - VI - 28 uczniów, w Oddziale Przedszkolnym 23 dzieci (w tym 7 dzieci kl.0). Szkołę podstawową ukończyło – 6 uczniów.

         W roku szkolnym 2014\2015 na dzień dzisiejszy liczba uczniów jest następująca: w klasach I - VI – 28 uczniów,  w Oddziale Przedszkolnym 14 dzieci (w tym 4 dzieci kl.0)

Wyniki sprawdzianu po klasie VI 2013\2014

Do sprawdzianu po klasie szóstej przystąpiło 6 uczniów. Średni wynik sprawdzianu po klasie VI to 27 punktów na 40 możliwych do zdobycia, tj.67,5%. Jest to najlepszy wynik w gminie Krośniewice (wynik średni:23,77 punktów).

          Najlepszy wynik to 37 punktów, następnie 33 punkty i 31punktów. Pozostali uczniowie: 25 punktów, 21 punktów i 15 punktów.

Sprawdziany próbne:

 1. Próbny sprawdzian  szóstoklasisty z Operonem;
 2. Sprawdzian kompetencji- kl. IV- VI
 3. Diagnoza umiejętności matematycznych DUMA 2014 - klasa V

Sprawdziany Kl. III

   OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW OBUT 2014                                                                                                     

   OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY z OPERONEM - 10.04.2014 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 1. Ogólnopolski konkurs literacki organizowany przez Książnicę Płocką  „Młodzi Twórcy Literatury” – III miejsce uczennica klasy III Julia Szczodrowska;   
 2. Międzygminny konkurs recytatorski w Dąbrowicach „Cztery pory roku w poezji” - wyróżnienie zdobyła  uczennica klasy V – Nadia Dąbrowicz oraz   uczennica klasy II – Magdalena Kołodziejska;               
 3. Konkurs recytatorski pod nazwą ”Pięknie być człowiekiem” - etap gminny - II miejsce, etap powiatowy-wyróżnienie;        
 4. Szkolny konkurs ortograficzny ”Szkolny Mistrz Ortografii” - edycja X - klasa IV;
 5. Szkolny konkurs czytelniczy ”Czytanie wzbogaca czytanie rozwija” - grupy I - III i IV - VI.
 6. Konkurs lingwistyczny z języka angielskiego;
 7. Konkurs wewnątrzszkolny z języka angielskiego ”Mistrz słówek”;      
 8. Szkolny konkurs wiedzy ogólnej - IV edycja „Krośniewickie Maki”.
 9. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea Konkurs 2014” organizowany przez Międzynarodową Szkołę Meridian - do I etapu (szkolnego) przystąpili wszyscy uczniowie klas IV - VI.
 10. Szkolny konkurs wiedzy o Moskwie i Petersburgu - język rosyjski.
 11. Powiatowy Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 12. Gminne konkursy plastyczne organizowane przez Muzeum im. J. Dunin - Borkowskiego oraz Gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Krośniewicach:

-  I miejsce w kategorii nagroda publiczności - w konkursie na najpiękniejszą szopkę noworoczną  zajęła uczennica klasy II - Magdalena Kołodziejska.

-  Konkurs „Zielona Wielkanoc”  - I miejsce uczeń klasy VI - Daniel Czarnecki, I miejsce uczeń klasy I - Krzysztof Zielecki.

 1. Konkurs Zbiórki Surowców Wtórnych - zorganizowany przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego – III miejsce dla szkoły, indywidualnie: Katarzyna Nowak - uczennica klasy V zajęła III miejsce w kategorii butelki typu PET
  i Michał Prajs - uczeń klasy VI zajął III miejsce w kategorii zbiórka makulatury oraz III miejsce w kategorii zbiórki zużytych baterii. Szkoła otrzymała cenne nagrody, m. in.: urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero), keyboard, kolorofon;
 2. Szkolny turniej wiedzy „Jeden z dziesięciu” – organizowany co roku przez nauczyciela języka polskiego i historii Bogusława Lewandowskiego gra, który brał wiele razy udział w teleturniejach i zajmował czołowe miejsca.
 3. Program antynikotynowy: „Czyste powietrze wokół nas” - realizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Kutnie.
 4. Wydrukowano I numer Gazetki Szkolnej ”Elementarz”.

 

        W szkole działają: Samorząd Szkolny, Szkolna Kasa Oszczędności.

Uczniowie systematycznie - raz w miesiącu jeżdżą na basen. Uczestniczyli w wycieczce do Warszawy - zwiedzali Centrum Nauki Kopernik.

        Współpraca z rodzicami układa się dobrze. Rodzice pomagają przy malowaniu podłóg, drzwi, murowaniu, ścinaniu trawy wokół szkoły, naprawie liczydeł. Radni i sołtysi dokonują wpłat na konto szkoły.

        W ramach projektu ”Organizacja imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Krośniewice”, zorganizowano wyjazdy rodziców do Uniejowa na termy oraz na kręgielnię do Kutna.

Również w ramach tego projektu odbyły się zawody wędkarskie w miejscowości Franki dla wszystkich dzieci ze szkół Gminy Krośniewice.

         Na koniec roku szkolnego rodzice i przyjaciele szkoły otrzymali pisemne  podziękowania za bezinteresowną pomoc
i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

            W szkole zorganizowano uroczystości dla uczniów rodziców i przyjaciół szkoły oraz społeczności lokalnej: Ślubowanie klasy I, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Choinka Noworoczna, Pierwszy Dzień Wiosny połączony
z Turniejem „Jeden z Dziesięciu”, Dzień Rodziny, Pożegnanie uczniów klasy VI.

[Przejdź do galerii]

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: BeataK (08.19.2014)
Wyświetleń: 528 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
godło
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek

 • Copyright MyCorp © 2019
  Kreator witryn - uCoz