Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 01.19.2019, 5:43 AM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [363]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Mistrzowie Uczenia się!


Miło nam poinformować, że w od 3 lutego br. rozpoczęliśmy realizację kolejnego  unijnego 
projektu: „PWP BLP Rozwijanie potencjału uczenia się”. Fundacja "Elementarz" jest w tym projekcie Partnerem Lidera, czyli Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Spójności  w większym zakresie uwzględnia metody i techniki aktywizujące potencjał uczenia się. Ukierunkowany jest na  kształcenie praktycznych umiejętności,  przydatnych w zdobywaniu wiedzy przez dzieci podczas procesu uczenia się. Ma pomóc dzieciom w rozwijaniu potencjału intelektualnego przez promowanie skutecznego uczenia się z wykorzystaniem  m. in. mnemotechnik i efektywnego czytania. Nauczyciele wykorzystując szerokie spektrum metod nauczania i środków dydaktycznych, będą w ten sposób rozwijać uczniom zainteresowania i pasje. Pozwolą one dostosować edukację do możliwości każdego ucznia na miarę XXI w. Działania te będą wsparciem dla nauczycieli w realizacji
podstawy programowej I i II etapu edukacyjnego z ukierunkowaniem na rozwój umiejętności kluczowych. Zajęcia będą realizowane w formach interdyscyplinarnych  np. treningi skutecznego uczenia się lub bardziej ukierunkowanych (np. zajęcia dodatkowe z  matematyki, języka angielskiego, informatyki), jak również wybiegać poza ramy przedmiotowe (np. umiejętność uczenia się, kompetencje osobowe i interpersonalne, kreatywność i innowacyjność, twórcze wyrażanie idei, doświadczeń i uczuć). Uczniowie poznają techniki skutecznego uczenia się, czynniki ułatwiające i utrudniające naukę. Na zajęciach diagnozowany będzie indywidualny styl uczenia się ucznia.
Dokumenty europejskie dotyczące polityki edukacyjnej podkreślają ważność kształtowania kompetencji uczniowskich, takich jak: umiejętność uczenia się, komunikowania, rozwiązywania problemów, tworzenie przypuszczeń, stawiania hipotez itd. Proces ten powinien zaczynać się we wczesnych latach nauki szkolnej i powinien być wspierany głównie przez nauczyciela. Planowane są wycieczki edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w obecnym roku szkolnym oraz  kilkudniowa do Sensorycznego Parku Edukacyjnego w Krakowie w przyszłym roku szkolnym oraz wyjazd studyjny pod koniec czerwca do Wielkiej Brytanii. W programie prezentacja doświadczeń oraz dobrych praktyk przez brytyjskich partnerów celu poznania, jak angielscy nauczyciele pracują z dziećmi. Projekt ma na celu rozwój wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Realizowany będzie również przez cały następny rok szkolny 2014/2015.Kategoria: Moje artykuły | Dodał: BeataK (03.02.2014)
Wyświetleń: 212 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
godło
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2019
    Kreator witryn - uCoz