Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 10.19.2018, 10:32 PM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [363]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

I Edycja - Pierwszy z dziesięciu Jankowice 2016

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”. Filozof grecki Platon

W piątek,  20 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach odbył się wielki finał I edycji turnieju wiedzy „Pierwszy z dziesięciu”. Zainspirowani jednym z najchętniej oglądanych teleturniejów postanowiliśmy podobną zabawę przenieść na nasz szkolny grunt. Uczestnikami konkursowych zmagań byli reprezentanci szkół podstawowych prowadzonych przez Fundację „Elementarz” z Katowic, wyłonieni w szkolnych konkursach, którzy przybyli do naszej szkoły z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego. Chęć udziału i rywalizacji w tegorocznych zmaganiach z podstawowej wiedzy szkolnej i wydarzeń bieżących zgłosiło ostatecznie 9 szkół. Zmierzyli się ze sobą:

- z nr. 1. –  Dawid Zatoński ze Szkoły Podstawowej w Nakle;

- z nr 2. –  Magdalena Kołodziejska ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach;

- z nr.3. –  Laura Osys ze Szkoły Podstawowej w Siamoszycach;

- z nr.4. –  Łucja Masiarek ze Szkoły Podstawowej w Dzibicach;

- z nr.5. –  Maciej Smok ze Szkoły Podstawowej w Wójcicach;

- z nr.6. –   Olga Wawrzyńska ze Szkoły Podstawowej w Jackowie;

- z nr.7. –  Patrycja Hajdas ze Szkoły Podstawowej w Bzowie;

- z nr.8. –  Paweł Pastuszak ze Szkoły Podstawowej w Sąspowie;

- z nr.9. –  Justyna Krusinowska ze Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Konkurs oparty był na zasadach programu telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Międzyszkolny Konkurs „Pierwszy z dziesięciu 2016”  prowadził pan  Bogusław Lewandowski, dwukrotny zwycięzca wielkiego finału telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pan Bogusław był też autorem pytań. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Dorota Suwała, Joanna Heller i Bożena Nowakowska-Rusek. Każdy uczeń wylosował stanowisko i otrzymał na wstępie trzy szanse, ustawione przy każdym stanowisku. Chodziło też o zachowanie przynajmniej jednej szansy, by grać dalej. Czas na odpowiedź  na jedno pytanie wynosił 5 sekund i liczyła się pierwsza odpowiedź. Jeśli uczeń błędnie odpowiedział lub nie udzielił odpowiedzi tracił szansę, a tracąc ostatnią kończył udział w konkursie. Jak się okazało wszyscy pierwszy etap ukończyli bez strat. Następnie zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi, wykazując się przy tym  wiedzą i szkolnymi umiejętnościami z różnych szkolnych przedmiotów. Zaś w  III etapie finałowym rywalizowało troje uczestników, którzy zachowali przynajmniej jedną szansę. Zwycięzcą I edycji turnieju „Pierwszy z dziesięciu” został Dawid Zatoński SP Nakło. 2. miejsce zajęła Łucja Masiarek SP Dzibice, a 3. Miejsce – Justyna Krusinowska SP Głębokie.

Turniej okazał się strzałem w dziesiątkę… Dostarczył wszystkim, zarówno uczestnikom, jak i publiczności, moc pozytywnych wrażeń. Laureaci pierwszych czterech miejsc  konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci  tabletów, natomiast pozostali uczestnicy MP-3. Każdy z biorących udział otrzymał pamiątkowy  dyplom. Nagrody ufundowane przez sponsorów wręczone zostały dzieciom przez prezydenta Fundacji „Elementarz” Pana Andrzeja Jabłońskiego, Panią dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach Alinę Marciniak i prowadzącego konkurs Pana Bogusława Lewandowskiego. Ustalono też, że co roku odbywać się będzie w innej szkole prowadzonej przez Fundację „Elementarz” Wychowanie i Sztuka, a gospodarzem następnego turnieju będzie szkoła w Nakle, której reprezentant wygrał tegoroczną edycję. W przyszłym roku szkolnym 2016/2017 konkurs odbędzie się w listopadzie. Forma i przebieg wiedzowych zmagań zyskały uznanie zarówno wśród uczestników, gości jak i widowni. Wszyscy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy jak i dobrej zabawy. I jak to w grze bywa – była radość, wzruszenie, oklaski, ale również niepowodzenie, zdziwienie i smutek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. [Przejdź do galerii]

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: BeataK (06.02.2016)
Wyświetleń: 237 | Rating: 5.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
godło
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2018
    Kreator witryn - uCoz