Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSWtorek, 10.03.2023, 12:34 PM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [363]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły

Łącznie wpisów w katalogu: 363
Pokazano wpisów: 351-360
Strony: « 1 2 ... 34 35 36 37 »

W czwartek  27 października szkołę opanowały duchy, upiory, strzygi i wiedźmy.  Odbył się konkurs na najlepsze przebranie z okazji święta Halloween obchodzonego tradycyjnie w krajach anglosaskich 31 października. Zwyczaje związane z Halloween pochodzą od Celtów, ludu zamieszkującego w starożytności dzisiejsze tereny Anglii, Walii, Irlandii, Szkocji i północnej Francji. Zapoczątkowane zostały przez celtyckich kapłanów, zwanych druidami, którzy pełnili funkcje lekarzy, magików i sędziów. Głównym celem szkolnej imprezy, której organizatorem był Samorząd Uczniowski było przybliżenie dzieciom historii, tradycji, zwyczajów innych krajów i słownictwa związanego z Halloween. A przy wspólnej zabawie dyskotekowej uczniów  również integrowanie  szkolnej społeczności. Dużo radości i śmiechu  sprawiły dzieciom przeprowadzone zabawy towarzyskie, np. „taniec czarownic i czarnoksiężników”, „mumie” „jedzenie zawieszonych na sznurku ciastek na czas” czy „ludzie do ludzi”. Nagrodami były  słodycze i pamiątkowe dyplomy specjalnie przygotowane na tą okazję. Wiedźmy, czarownice, duchy, wampiry, zombie i inne strachy można było podziwiać  na halloween'owym pokazie mody, a komisja  konkursowa wybrała te najstraszniejsze i najoryginalniejsze. Zwyciężyła Weronika Nowak z klasy VI. Drugie miejsce zajęła Michalina Abramowicz klasa VI,  a trzecie Karina Gapsa  klasa I. Przyznano tez dwa wyróżnienia, które otrzymali Olga Dąbrowicz z zerówki i Kuba Zieliński z klasy I. Było strasznie...wesoło, a wyobraźnia i kreatywność naszych modelek i modeli nie znała granic. Zresztą sami się przekonajcie. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Uwaga! Galeria tylko dla osób o mocnych nerwach!

Moje artykuły | Wyświetleń: 639 | Dodał: BeataK | Data: 05.07.2013 | Komentarze (0)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w  naszej szkole,  podobnie jak  we wszystkich szkołach   w Polsce, 13 października odbyła się uroczysta akademia w sali gimnastycznej. Na wstępie nauczyciel historii   Bogusław Lewandowski przedstawił  krótki rys historyczny święta, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela.  Inscenizacja  pt. „Duużaaa  przeerwaaa …”  przygotowana przez Samorząd Uczniowski  została  zaprezentowana  szkolnej społeczności. Przedstawiono humorystyczną scenkę  z życia nauczycieli podczas dużej przerwy w pokoju nauczycielskim. Dzieci  świetnie wczuły się w role pedagogów, przedstawiając  różne strony zawodu i pracy nauczycieli.   Następnie uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim nauczycielom oraz wychowawcom. Do życzeń przyłączyli się także rodzice, którzy przygotowali dla nauczycieli słodki poczęstunek. Występ młodych aktorów wszystkim obecnym  na uroczystości bardzo się podobał.


„Jakże nie pisać wierszy,

Jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za serce”.

Tymi słowami pragniemy przekazać

Najserdeczniejsze życzenia z okazji

Święta Edukacji Narodowej.

                                             Samorząd Uczniowski

Moje artykuły | Wyświetleń: 796 | Dodał: BeataK | Data: 05.07.2013 | Komentarze (0)

W naszej szkole prowadzi działalność od początku października 2011 r. Koło Turystyczno - Historyczne „Cudze chwalicie, swego nie znacie” do którego może wstąpić każdy uczeń.  Podczas zajęć dzieci w sposób tradycyjny   poznawać będą  nie tylko historię zwiedzanych miejsc, ale też  praktycznie, uczestnicząc w rożnych zajęciach interaktywnych, grach terenowych, dydaktycznych posługując się mapą czy planem.  Program Koła „Cudze chwalicie, swego nie znacie” przez zawarte w nim treści wzmacnia i rozwija takie cechy jak: ciekawość, żądza wiedzy, radość z obcowania z przyrodą, chęć eksperymentowania, gotowość do poszukiwania i przyjmowania nowych wiadomości i umiejętności.  Jest formą pracy z wszystkimi uczniami: zdolnymi i mającymi trudności w nauce. Szkolne Koło Turystyczno – Historyczne   współpracuje z łęczyckim oddziałem PTTK oraz Fundacją Elementarz. Uczestnikami zajęć są uczniowie  z różnych klas. Koło   Turystyczno – Historyczne  zostało założone po to, aby wśród dzieci  popularyzować turystykę  krajową, jako jedną z form aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, zdobywania różnych przydatnych w życiu umiejętności oraz poszerzania wiedzy z zakresu przyrody i historii. Planowane są  wyjazdy do atrakcyjnych historycznie i turystycznie miejsc w Polsce.
Moje artykuły | Wyświetleń: 640 | Dodał: BeataK | Data: 05.07.2013 | Komentarze (0)

Kultura ludowa jest bogactwem  narodu. Aby nie uległa zapomnieniu, tworzy się m.in. muzea pod gołym niebem – skanseny, w których gromadzone są zabytki budownictwa ludowego, sprzęty i narzędzia. W roku 1993 powstał skansen Kujaw i ziemi dobrzyńskiej w Kłóbce w gminie Lubień Kujawski. Jest to miejsce, które  urzeka swoim pięknym , malowniczym  położeniem. W ramach edukacji regionalnej oraz prowadzonych w naszej szkole zajęć interaktywnych z historii,  w dniu 5 października br. odbyła się wycieczka  do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego. Obok zwiedzania tradycyjnych chat kujawskich, zagrody chłopskiej, karczmy, młyna,  kuźni,  prawdziwą atrakcją  okazały się dwie lekcje muzealne, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Dzięki atrakcyjnej formie zajęć dzieci poznały dawne życie i pracę w wiejskim gospodarstwie domowym. Z wielką ochotą dziewczęta zajęły się m. in. tradycyjnym  praniem  na tarce w balii, wyżymaniem i maglowaniem  bielizny. Chłopcy popróbowali swoich sił w pracach gospodarskich, takich jak młócenie ziarna cepem czy mielenie na żarnach. Ponadto uczestnicy wycieczki mieli okazje przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądała szkoła  pradziadka w latach 30. XX wieku. Dzieci poznały zasady kaligrafii oraz próbowały pisać piórem maczanym w atramencie ( nie obyło się bez kleksów !)  i rysikiem na używanych niegdyś tabliczkach. Na mniej starannych i pracowitych czekała kara – klęczenie na grochu! Głównym celem wyjazdu do Kłóbki było przybliżenie dzieciom  m. in. dawnych tradycji, zajęć, warunków życia  i obyczajów  mieszkańców  wsi.               
Moje artykuły | Wyświetleń: 660 | Dodał: BeataK | Data: 05.07.2013 | Komentarze (0)

4 października 2011 roku odbyła się w sali gimnastycznej pogadanka na temat bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu, a zwłaszcza z portali społecznościowych. Zaprezentowano dzieciom multimedialny komiks na ten temat. Zajęcia uświadomiły naszym dzieciom  potrzebę rozsądnego, bezpiecznego korzystanie z sieci Internetu.

Moje artykuły | Wyświetleń: 611 | Dodał: BeataK | Data: 05.07.2013 | Komentarze (0)

30 września 2011 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów pierwszej klasy. Tego dnia zostali oni włączeni  oficjalnie do społeczności szkolnej. Wcześniej jednak musieli złożyć ślubowanie. Następnie pani dyrektor szkoły Alina Marciniak dokonała drewnianym ołówkiem aktu pasowania na ucznia. Wychowawca klasy pan Tomasz Marciniak wręczył dzieciom pamiątkowe birety. Pierwszaki zaprezentowały  swoje umiejętności w krótkim montażu słowno – muzycznym. Po programie artystycznym przygotowanym przez dzieci starszych klas, każdy uczeń pierwszej klasy przeszedł trzy próby pierwszaka: próbę patriotyzmu, próbę mądrości i próbę koleżeństwa. Musiał też odgadnąć zagadki oraz wypić sok z cytryny. Wszyscy zdali ten niezwykły egzamin w stu procentach. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie uroczyście przyrzekli m.in., że:

„Będą kochać książki, krzywdy zrobić im nie dadzą.
Wskazówek i rad książek będą słuchać z uwagą,
a obowiązki czytelnika traktować z powagą.”

Dzieci z klasy pierwszej dostały „Certyfikat Najmilszego Czytelnika” z rąk opiekuna szkolnej biblioteki. Pierwszaki otrzymały również książeczki oszczędnościowe i drobne upominki od prezesa Banku Spółdzielczego w Krośniewicach pana Stanisława Łopatowskiego, który znalazł czas dla naszych milusińskich.

Na ślubowaniu klasy I obecni byli  rodzice oraz zaproszeni goście. Dzieci usłyszały od zaproszonych słowa pochwały i rady na szkolną przyszłość.  Uroczystość zakończył hymn szkoły oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci przygotowany przez rodzic

Moje artykuły | Wyświetleń: 592 | Dodał: BeataK | Data: 05.01.2013 | Komentarze (0)

W przeddzień Dnia Chłopca 29  września w naszej szkole  obchodzony był Dzień Chłopaka. Z tej okazji  dziewczęta  z klas VI i III  Samorządu Uczniowskiego  przygotowały  program artystyczny z udziałem dziewcząt. Najpierw zostały złożone życzenia, następnie dziewczynki zatańczyły dla chłopców w ekspresyjnym tańcu, przedstawiając przygotowany układ  taneczny. Chłopcy również mieli do wykonania wiele sprawnościowych i  śmiesznych zadań: zjedzenie jabłka na czas, wyścigi z książką na głowie, utrzymanie równowagi siedząc na dużej piłce, taniec w parach z balonem itp. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodkościami. Najwięcej punktów za konkursy, a zarazem słodkości uzyskał Dawid Zieliński z klasy V. Po konkursach dziewczynki wręczyły kupione przez siebie upominki  kolegom ze szkolnej ławki, a także obdarowały nimi  również męską część ciała pedagogicznego. Mamy nadzieję, że wszystkim chłopcom podobały  się nasze niespodzianki !

Moje artykuły | Wyświetleń: 688 | Dodał: BeataK | Data: 05.01.2013 | Komentarze (0)

Pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na basen miał miejsce 27września.2011r. W tym dniu dzieci z naszej szkoły pojechały pierwszy raz w tym roku szkolnym na pływalnię Wodnik do Ozorkowa. Wyjazd na basen  będzie organizowany  raz w miesiącu i jest zawsze dla dzieci – tych mniejszych jak i większych - wielką atrakcją. W wodzie nasze dzieci czują się jak rybki, jest wesoło, zabawnie i bardzo przyjemnie. W czasie zajęć uczą się bezpiecznie pływać pod kierunkiem instruktorów. Pływająca lekcja wychowania fizycznego dostarczyła dzieciom także wielu nowych umiejętności pływackich. Pierwszy tegoroczny wyjazd był bardzo udany,  a czas spędzony w wodzie minął bardzo szybko. Następny wyjazd w październiku.

Moje artykuły | Wyświetleń: 591 | Dodał: BeataK | Data: 05.01.2013 | Komentarze (0)

22 września Samorząd uczniowski zainicjował akcję zbierania makulatury do dnia 23 października 2011 roku pod hasłem „Zbieramy makulaturę w nieograniczonych ilościach”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na działalność samorządu uczniowskiego i organizację szkolnych uroczystości.

Moje artykuły | Wyświetleń: 614 | Dodał: BeataK | Data: 05.01.2013 | Komentarze (0)

W dniu 16 września 2011 roku o godz. 9.00 rozpoczęliśmy uroczystym apelem prowadzonym przez nauczyciela przyrody Jacka Pietrzykowskiego akcję „ Sprzątanie Świata”. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało – LASY TO ŻYCIE – CHROŃMY JE. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami segregacji odpadów, co wykorzystały w późniejszej zbiórce śmieci na wyznaczonych terenach. Zobaczyły do jakich pojemników wkłada się papier, szkło , tworzywa sztuczne i aluminium, a także poznały pojęcie i cel recyklingu. Uświadomiły sobie także, że wszystkie śmieci są nasze i tylko od nas zależy co z nimi będzie się później działo.  Następnie wraz z opiekunami ruszyliśmy do akcji sprzątania wyznaczonych terenów. Klasy I-V sprzątały teren wokół szkoły – głównie park szkolny. Dzieci z klasy VI wraz z wychowawcą teren poza parkanem szkolnym. Zebraliśmy w akcji "Sprzątanie Świata" kilka pokaźnych worków śmieci. Nasi uczniowie wiedzą jak ważna jest czystość naszej planety. Wśród odpadów najwięcej było szkła, papieru oraz tworzyw sztucznych.

Moje artykuły | Wyświetleń: 599 | Dodał: BeataK | Data: 05.01.2013 | Komentarze (0)

godło
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2023
    Kreator witryn - uCoz