Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 10.19.2018, 11:48 PM

SP Fundacji Elementarz w Jankowicach

Menu
Kategorie
Moje artykuły [363]
Formularz logowania

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Pierwsze zajęcia dla dzieci z powiatu kutnowskiego w ramach projektu „Akademia Abi – aktywne dziecko to zdrowy dorosły”

Niezmiernie miło nam poinformować, że 18 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej Fundacji "Elementarz" z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach, odbyły się pierwsze zajęcia z projektu „Akademia Abi – aktywne dziecko to zdrowy dorosły” sfinansowanego przez Fundację PZU.

W zajęciach wzięło udział prawie 70 dzieci z powiatu kutnowskiego. Bardzo się cieszymy z tak dużej frekwencji i liczymy, że będzie ona się utrzymywała na takim poziomie przez cały okres projektu.

Podczas pierwszych zajęć, zorganizowane zostało spotkanie w trakcie którego rodzice i dzieci mogli dowiedzieć się szczegółów na temat projektu, uzyskać odpowiedzi na pytania a także poznać cały zespół pracowników, który będzie uczestniczył w realizacji projektu a tym samym pracował z dziećmi.

Po spotkaniu dzieci poszły do swoich sal gdzie odbyły się zajęcia już właściwe dla nich zajęcia.

Grupa AbiTeam na pierwszych warsztatach animacyjno-artystyczno-sportowych miała do zrobienia kolorowe lampiony. Niektórym dzieciom tak się spodobały prace artystyczne, że zrobiły po 2 a nawet 3 lampiony. Dzieci zadowolone opuściły zajęcia wraz ze swoimi pracami, które posłużyły w kilku przypadkach jako prezenty dla swoich rodziców J

Drużyny piłkarskie Akademia Abi – obie drużyny przed rozpoczęciem treningu miały zmierzony wzrost każdego zawodnika, żeby Fundacja Abi mogła zamówić im komplety piłkarskie dopasowane do wzrostu ;)

Trening piłkarski rozpoczął się od rozgrzewki, a następnie uczestnicy projektu przeszli do gry w berka z piłką, pokonywania toru przeszkód z piłką (slalom, strącanie pachołków piłką), ćwiczenia na drabinkach koordynacyjnych, strzały na bramkę, a na końcu oczywiście zostały rozegrane mecze.

Trenerzy Akademii Abi przedstawili swoim drużynom zasady fair play a także współpracy w drużynie.

Młodzi piłkarze opuścili trening zmęczeni ale szczęśliwi, że rozpoczęli swoją pierwszą profesjonalną przygodę z piłką nożną.

Załoga Fundacji Abi dziękuje wszystkim dzieciom a także rodzicom za tak duże zainteresowanie i uczestnictwo w projekcie. Gwarantujemy, że tak jak po pierwszym spotkaniu dzieci były zadowolone z zajęć, tak będzie po każdych kolejnych zajęciach!  

 

Koordynatorem projektu jest Prezes Fundacji ABI Ilona Lasecka. Zajęcia animacyjno-artystyczno- sportowe prowadzą: Wioletta Szadkowska, Katarzyna Bartniak i Magdalena Lasecka. Zajęcia w ramach "Akademii Piłki Nożnej" prowadzą trenerzy UEFA C Tomasz Marciniak i Jakub Grzelak.

[Przejdź do galerii]

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: BeataK (11.21.2016)
Wyświetleń: 129 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
godło
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2018
    Kreator witryn - uCoz